pátek 18. října 2013

Recenze: Oksa Pollocková | Les zbloudilých

Oksa Pollocková: Les zbloudilýchPočet stran: 362
Série: Oksa Pollocková
Překlad: Lucie Přikrylová
Nakladatelství: Jota, 2011
Originální název: Oksa Pollock: L´Inespérée
Hodnocení Goodreads: 4.01 (163 hodnocení)
Anotace:
Každý už dobře ví, že Oksa Pollocková není žádná obyčejná holka. Život Vyvolené, budoucí královny Edéfie, nabírá nové nečekané obrátky. Přestože Vílí muž definitivně zatočil s úhlavním nepřítelem všech Prchlíků, Orthonem McGrawem, zdá se, že Zlo se jen tak nevzdá. Okse a jejím blízkým do života zasáhne nečekaná událost: Gusta jednoho rána zmizí! Prchlíci brzy pochopí, že to nebude jen tak. Oksa nachází v Gustově mobilním telefonu fotografii, kterou pořídil těsně předtím, než... Než ho do sebe vtáhl zakletý obraz, v němž je uvězněna Zoeina babička Vzpomněnka, která ale před nedávnem tragicky zemřela.
Celá situace se komplikuje a Prchlíci nakonec musí vytvořit skupinu, která se vydá do uřknutého obrazu, aby vysvobodila Gustu i Zoeinu babičku. A Oksa samozřejmě nezůstane doma! Podaří se Prchlíkům projít všemi zkouškami, porazit Zloduchy a osvobodit své přátele? Rozhodně to nebude jednoduchý úkol a jejich dobrodružství se neobejde bez ztrát.

V druhém díle už nějaké to kouzlo z prvního dílu chybělo, ale pořád to bylo fantastické. A přiznávám, že si asi začínám oblibovat Tugduala.
Jo, fakt. Konečně mi přijde sympatický, krásný, okouzlující... hm, přeháním. Ale prostě je v pohodě. Jsem ráda, že se tu nějaká ta romantika objevila, protože bez ní prostě knížky nejsou ono (říkej si co chceš, Katherine!). Gusta je sice fajn kámoš, ale stejně pořád budu team Tugdual.

Oksa mi někdy docela leze na nervy, ale na to už si u hlavních hrdinek pomalu zvykám. Nejvíc mi tu vadí asi ten její zpropadený učitel Orthon (původně jsem měla překlep čutitel, ale to se docela hodí, ne? Založíme nové slovo a bude to.) Nebo Mercedika, která mi drásá nervy už od první chvíle, co se objevila...
Obálka mi učarovala už na začátku. Možná se mi líbila víc než předchozí díl. Ta zelená! Oksa tam sice stojí nějak divně s hlavou nakřivo, ale Gusta se tam opravdu povedl.


U tohoto dílu jsem dokonce uronila i slzičku, když tam někdo umřel... nebudu vám říkat kdo, zjistěte si to! :) Ale opravdu, tohle jsem nečekala.

Krátká recenze, ale prostě se mi to líbilo.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář! ♥