úterý 2. června 2015

RC recenze: Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher´s Stone
Počet stran: 352
Série: Harry Potter, 1
Nakladatelství: Bloomsbury, 2014
Hodnocení Goodreads: 4.39 (z 3 220 639 hodnocení)
Anotace:
Harry Potter has never even heard of Hogwarts when the letters start dropping on the doormat at number four, Privet Drive. Addressed in green ink on yellowish parchment with a purple seal, they are swiftly confiscated by his grisly aunt and uncle.
Then, on Harry's eleventh birthday, a great beetle-eyed giant of a man called Rubeus Hagrid bursts in with some astonishing news: Harry Potter is a wizard, and he has a place at Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry. An incredible adventure is about to begin!
These new editions of the classic and internationally bestselling, multi-award-winning series feature instantly pick-up-able new jackets by Jonny Duddle, with huge child appeal, to bring Harry Potter to the next generation of readers. It's time to PASS THE MAGIC ON …"And there won't be any child who doesn't know his name."


Harry Potter, ano, zajisté ho všichni znáte. Takový ten menší chlapec s brýlemi a jizvou na čele, díky níž si ho snadno zapamatujete. Jo, a taky ještě umí kouzlit, ale to jen tak.


Harry je prostě moje srdcovka. Každý, kdo pomlouvá HP, je prostě... víte co. Určitě to znáte. ;) Tohle je vlastně poprvé, co se mi první díl dostal do rukou (aspoň myslím... už se ztrácím v tom, který díl jsem kolikrát četla). A patří mezi moje oblíbené. Protože tady, tady to je stále ten dětský Harry, ten naprosto nevinný klučina, co neví o smrti...


Dostáváme se do Anglie, kde brzy jedenáctiletý Harry Potter absolutně netuší o tom, jaké poslání ho v životě čeká. Žije s tetou, strýcem a bratrancem Dursleyovými v jejich domku do doby, dokud se neukáže obr Hagrid a neoznámí mu, že je čaroděj. A tím už začíná naše velké dobrodružství - Harry dojíždí do Bradavic, do školy čar a kouzel.

Všichni obdivují samotného Harryho, hlavního hrdinu, ačkoli já mám radši Rona. Ale to nevadí, teď k Harrymu. Tady je to ještě ten typicky malý hrdina, který se po správné zmijozelsko-nebelvírské nátuře nebojí vrhnout do akce po hlavě. Cítila jsem takovou podivnou nostalgii, když jsem se nedávno dívala na zdrceného Harrouše v Princi dvojí krve a teď jsem četla o tomhle... ano, vím, že se opakuju, ale určitě víte, o čem mluvím :D
Ovšem Hermiona mě tu trochu překvapila. Aneb není nic horšího, než se nechat vyloučit! Love you, dear.
Voldemort, Voldemort, eeh-Voldy, Voldy, Voldy, Voldemort... ne, pardon, nechala jsem se unést. :D Vřele doporučuju pustit si toto video --> odkaz. Jestli máte špatnou náladu, tak teď už ji mít nebudete. Už se těším, až si o Voldym zase počtu v dalších dílech.
No a Draco! Na něj bych málem zapomněla. Wait until my father hears about it! Miluju tu větu a miluju toho blonďatýho klučinu. Prostě nejlepší je, jak jsou tady všichni v tom, že jejich největší starost je rivalita mezi Zmijozelem a Nebelvírem. Ach, kdybych nevěděla, kam to všechno spěje...Věřím, že i kdybyste Harryho Pottera neznali a viděli ho úplně poprvé, pohltí vás stejně jako tu vlnu, která na ní vyrůstala (je na sebe hrdá). No jo, mně Harry provází od útlého dětství, ale to jindy :D Děj je nenáročný a angličtina taktéž, jsem si jistá, že i kdybyste byli začátečníci, přelouskáte to poměrně rychle (tedy až na květnaté začátky vět, ale ty se objevují málokdy). A ta obálka? Naprosto ňuňatá!

Za mě je to tedy jasných 5 hvězdiček! :)Za poskytnutí recenzního výtisku velice děkuji knihkupectví Megaknihy!
Knihu si můžete pořídit ZDE.

2 komentáře:

 1. K tomu úvodu - četla jsi Pottera poprvé či jak to vlastně bylo? :) Jinak souhlasím, HP je boží. A tahle nová edice ještě víc, třeba ji dostanu k narozeninám letos. O:) (Nebo Zaklínače. Což je na pěst, protože nevím, co chci víc.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kámen mudrců jsem četla poprvé ;) A chtěj Harryho! Vždycky chtěj Harryho! :D

   Smazat

Děkuji za každý komentář! ♥