Adelle

Mé kouzelné já


Bylo nebylo, za patero řekami a třetí cestou zleva se během krásného červnového dne, přesně o 102 let později než autor knihy Na západní frontě klid, narodila kudrnatá blonďatá holčička. A jak šel čas, stala se z ní ukecaná bruneta, kterou s tou maličkou spojovalo jediné - vášeň pro knihy.

Ahoj plamínci! Vítám vás na svém blogu. :) Mé jméno je Adéla, tady v blogosféře si říkám Adelle. Je mi dvacet a žiju v malém městě kousek od Olomouce, kde studuju bohemistiku a anglistiku. Odmala jsem vášnivou knihomolkou a první komiksy jsem skládala, ještě než jsem se vůbec naučila číst. Literatura, její četba a psaní, je zkrátka mým životem.
Kromě toho tedy taky ujíždím na animovaných filmech, učím se cizí jazyky, šmejdím v historii, poslouchám hudbu, luštím metafory, a když je čas, tak cestuju. Prohlašuju se za prvotřídního knižního narkomana a nestydím se za to.

Doufám, že se vám na AWoBu bude líbit a že se tady ještě občas zastavíte. :)
S láskou a tak dále,
Adelle


Co ráda čtu?
- Poezie ♥ Věrný Rimbaudista a dekadent. Ale s tou moderní na mě nechoďte.
- Nejčastěji young adult, lgbtq+, fantasy. Do školy kupu toho, co si představíte pod pojmem „klasika". Ale s horory na mě nechoďte, bojim bojim.
- Krom češtiny taky ráda čtu knížky v angličtině a francouzštině.
- Navěky vám budu doporučovat Nejdelší den Adama T. A mezi moje oblíbené autory se jinak řadí Sarah J. Maas, John Green, Alice Oseman a Tahereh Mafi.
- Nutno zmiňovat, že jsem zarytý Potterhead?

Co poslouchám?
- Miluju tvrdou hudbu. Black Veil Brides, Linkin Park, Motionless In White, Bring Me The Horizon, Rammstein, Three Days Grace a tak dál, a tak dál, plus metalové covery popových písniček. Na to jsem fakt ulítlá.
- Ale pak mám tady pár crushů na hudbě, co se totálně míjí s mým výše uvedeným vkusem. Třeba jako Troye Sivan. Doteď nevím, jak se to stalo, ale ano, poslouchám ho taky.

Co sleduju?
- Animáky to u mě nikdy nezkazíte... Jak vycvičit draka a Frozen mají navždy místo v mém srdci. Superhrdinům nikdy neřeknu ne. Jsem součástí generace, která sjížděla Lvího krále 24/7 tak čtyři roky v kuse a doteď jsem schopná vám celý film odcitovat slovo po slovu. Kdyby byly filmové hlášky cizím jazykem, jsem rodilým mluvčím.
- Asi jako jedna z toho úplně nejmenšího mála nejsem seriálový typ a většinu těch profláklých jsem nikdy neviděla a zřejmě nikdy neuvidím. Ke svým oblíbencům řadím Sex Education, Pose a pár těch fantasy akčňáků.


KDE MĚ NAJDETE?

E-mail: aderin(zavináč)seznam.cz
Goodreads: Adelle R. (jde o autorský účet, ale to směle ignorujte)
Databáze knih: Adele02 (věčně neaktivní uživatel, ale kdyby náhodou)
Facebook: Adelle's World of Books
Twitter: Adelle_Adelaide (neknižní)
Instagram: adelle_bookworm
Storki: Adelle R.
TV Time: Adellege

6 komentářů:

 1. Tvoje blogové pozadie mi niečo pripomína. Hm.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je jedno z nabízených od Googlu... a jak tak koukám, máme stejné :D

   Smazat
 2. Takže JSI to ty :D Na první pohled tě prozradila dvě elka :D
  G.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak, působím pod dvojí identitou? :D

   Smazat
  2. Ne, jen jsem tipoval jestli to je TA Adelle R., Nebo ne :D :D :D

   Smazat
  3. *tipovala. Stupidní autorekt :D

   Smazat

Děkuji za každý komentář! ♥