Adelle

Mé kouzelné já


(Ne, takhle většinou nevypadám. Je to
fotka z posledního zvonění, trochu
profesionálnější sem ještě budu muset
někde cvaknout.
Jsem Havraspár, ne Smrtijed.)
Bylo nebylo, za patero řekami a třetí cestou zleva se během krásného červnového dne, přesně o 102 let později než autor knihy Na západní frontě klid, narodila kudrnatá blonďatá holčička. A jak šel čas, stala se z ní ukecaná bruneta, kterou s tou maličkou spojovalo jediné - vášeň pro knihy.

Ahoj plamínci! Vítám vás na svém blogu. :) Mé jméno je Adéla, tady v blogosféře si říkám Adelle. Je mi devatenáct a žiju v malém městě kousek od Olomouce, kde studuju bohemistiku a anglistiku. Odmala jsem vášnivou knihomolkou a první komiksy jsem skládala, ještě než jsem se vůbec naučila číst. Literatura, její četba a psaní, je zkrátka mým životem.
Kromě toho tedy taky ujíždím na animovaných filmech, učím se cizí jazyky, šmejdím v historii, poslouchám hudbu, luštím metafory, a když je čas, tak cestuju. Prohlašuju se za prvotřídního knižního narkomana a nestydím se za to.

Doufám, že se vám na AWoBu bude líbit a že se tady ještě občas zastavíte. :)
S láskou a tak dále,
Adelle
Co ráda čtu?
- Poezie ♥ Věrný Rimbaudista a dekadent.
- YA je zatím moje number one. Když je tam i LGBT, hned je to lepší. A pak mám ráda fantasy a klasiku. Ale horory e-e.
- Krom češtiny taky ráda čtu knížky v angličtině a francouzštině.
- Navěky vám budu doporučovat Nejdelší den Adama T. A mezi moje oblíbené autory se jinak řadí Sarah J. Maas, John Green a Tahereh Mafi.
- Nutno zmiňovat, že jsem zarytý Potterhead?

Co poslouchám?
- Miluju tvrdou hudbu. Black Veil Brides, Linkin Park, Motionless In White, Bring Me The Horizon, Rammstein, Three Days Grace a tak dál, a tak dál, plus metalové covery popových písniček. Na to jsem fakt ulítlá.
- Ale pak mám tady pár crushů na hudbě, co se totálně míjí s mým výše uvedeným vkusem. Třeba jako Troye Sivan. Doteď nevím, jak se to stalo, ale ano, poslouchám ho taky.

Co sleduju?
- Animáky to u mě nikdy nezkazíte... Jak vycvičit draka a Frozen mají navždy místo v mém srdci. S Marvelem mám trochu skluz, ale superhrdinům nikdy neřeknu ne. Jsem součástí generace, která sjížděla Lvího krále 24/7 tak čtyři roky v kuse a doteď jsem schopná vám celý film odcitovat slovo po slovu.
- Asi jako jedna z úplně toho nejmenšího mála nejsem seriálový typ a ano, řadím se k té části populace, která nikdy neviděla Hru o Trůny. Svého času jsem sledovala Teen Wolf, jinak se na nějaký seriál podívám naprosto zřídka. Pokud tedy v tomto „stavu" můžu jmenovat i nějaký oblíbený, tak Sex Education a Pose.


KDE MĚ NAJDETE?

E-mail: aderin(zavináč)seznam.cz
Goodreads: Adelle R. (jde o autorský účet, ale to směle ignorujte)
Databáze knih: Adele02 (věčně neaktivní uživatel, ale kdyby náhodou)
Facebook: Adelle's World of Books, osobní Adelle Warner
Twitter: Adelle_Adelaide (neknižní)
Instagram: adelle_bookworm
Storki: Adelle R.

2 komentáře:

  1. Tvoje blogové pozadie mi niečo pripomína. Hm.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je jedno z nabízených od Googlu... a jak tak koukám, máme stejné :D

      Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥